Выбрать другой номер



В номере:

Новогодология
Події
"Одеський університет"
Адреса редакції:
Одеса, вул. Щепкіна, 12,
4-й поверх, к. 42,
тел.: 23-84-13
email


№11 (2059) грудень 2008 р.

Новорічні свята – час підведення підсумків. Зазвичай кожна людина особисто пригадує минаючий рік і впевнюється – він все таки пройшов непогано! Рік 2008 для нашого університету не був виключенням. Хто може краще підбити підсумки роботи alma mater, ніж очільник університету? Отож, ми звернулися до ректора ОНУ імені І. І. Мечникова В. А. Сминтини з одним єдиним запитанням:

що рік минулий нам приніс і що наступний обіцяє?

Наш університет – це велика сім’я розміром з чимале місто. У 2008 році ця сім’я була по-справжньому щаслива: зроблено багато важливого як для університету загалом, так і для кожного університетського підрозділу. Крім того, деякі наші наукові розробки отримали загальнодержавне визнання.

Студентство радувало нас і в навчанні, і в науковій роботі, радувало своїми успіхами в інтелектуальних змаганнях, у творчості на сцені, кмітливістю і веселістю на різних виступах.

Якщо казати про міжнародні відносини університету – то у цій сфері відбулося надзвичайно багато. Значними подіями стали візити багатьох високопосадових особ, представників інших держав.

Здобутки нашого професорсько-викладацького колективу були відзначені високими урядовими нагородами, преміями державного рівня. Порівняно з минулими роками, нашими викладачами отримано значно більше атестатів доцентів. Опубліковано надзвичайно цікаві монографії як в освітянській, так і в науковій галузях, серед них відзначу видання нашої бібліотеки.

Усе це прикрашає не тільки наш навчальний заклад. Ці успіхи є прикрасою інтелектуального поля всієї нашої держави, освітянської ниви, на якій ми старанно працюємо.

Протягом останніх десяти років склалася ціла система традицій, наприклад, проведення професорських зборів перед Новим роком. Інша добра традиція – бал випускників шкіл – набула значення загальнообласної та відображається на культурному житті півдня України. Склалася традиція новорічної зустрічі ректора з кращими представниками студентського колективу: спортсменами, учасниками художньої самодіяльності, відмінниками навчання та молодими науковцями. Окрім того, на кожному факультеті з року в рік зберігаються власні традиції.

Я не великий прихильник тотальної модернізації. Скоріше треба зберігати класичні традиції, які сприяють тому, що наш університет займає все міцніші позиції в ієрархії університетів України та Європи. На мою думку, краща сучасність – це виважена класичність.

Ну і щодо очікувань від року майбутнього. Моя головна надія і щира мрія – щоб кожен із членів нашого студентсько-викладацького колективу у наступному 2009 році був здоровим і щасливим, щоб в році жовтого бика сталось багато знакових і неодмінно позитивних подій і щоб усе більше сторін ваших особистостей виходили із сутінків і радували оточуючих своїми змістом та формами.

Записав
Григорій РУСЛАНОВ



Інформаційний портал.
© 2004—2010 Одеський національний університет імені І.І.Мечникова.
Всі права захищені. Розробка та підтримка: ОНУ ЦІТ
Rated by MyTOP